top of page

Профорієнтація

НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БІОРЕСУРСІВ І ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ УКРАЇНИ

ЗАПРОШУЄ ВИПУСКНИКІВ ШКІЛ, ГІМНАЗІЙ, ЛІЦЕЇВ УКРАЇНИ,
БАТЬКІВ ТА УСІХ БАЖАЮЧИХ НА ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ У ЗМІШАНОМУ ФОРМАТІ
(ОЧНО ТА ДИСТАНЦІЙНО)
 
4 квітня 2024 року о 1100
актова зала навчального корпусу №3,
вул. Героїв Оборони 15, м. Київ

Запрошуємо учнів 9-11 класів на безкоштовне навчання з фінансової грамотності

Кафедра банківської справи та страхування і кафедра фінасів НУБіП України
запрошує учнів 9-11 класів на безкоштовне навчання з фінансової грамотності,
яке проходитиме 27-29 березня 2024 року онлайн.
 

Реєстрація за посиланням: 
https://docs.google.com/.../1NyTHZUqk2k9rQtYnyu0prnQ.../

Мембери учнівського самоврядування Подгаєцька Олександра та Близнюкова Софія провели на уроці тест з профорієнтаційного спрямування майбутніх випускників 9х класів. Пройшовши тест випускники змогли побачити до яких професій маю хист та здібності. « Я не очікував що така професія вийде…»- каже один з 9 класників.

Профорієнтацйна робота – це робота з учнями щодо озброєння підлітків визначеною сукупністю знань про соціально-економічні і психофізіологічні особливості різних професій, умов правильного вибору однієї з них, інформації про канали працевлаштування, вимог до прийому на роботу і т.д. Це напрям роботи, в якому систематизуються відомості про зміст та перспективи сучасних професій, форми й умови оволодіння різними спеціальностями, стан та потреби ринку праці.
Вибір майбутньої професії - це серйозний крок, який випускники роблять на підставі інформації, отриманої з різноманітних джерел, рівня своїх знань з профілюючих предметів та власних природних здібностей. Вступ до вищого навчального закладу є для них важливим життєвим проектом, над яким майбутні абітурієнти працюють разом з вчителями та батьками.
Звертаю увагу на три напрямки формування у старшокласників інтересу до професії:

  • ознайомлення з характером та особливостями різних професій і спеціальностей. Це можливо здійснити тільки в процесі навчання, коли учні знайомляться з різними видами праці.

  • практичне спрямування старшокласників на вибір професії, коли учні особисто переконуються в правильності свого вибору.

  • створення умов для оволодіння задатками  трудових спеціальностей допомагає старшокласникам оволодіти практичними вміннями та навичками в тій або іншій галузі, дозволяє учням виявити свої творчі здібності.

З метою формування в учнів професійного самовизначення потрібна система науково-практичної діяльності школи, сім'ї, підприємств, ПТУ, профорієнтаційних центрів, яка називається професійною орієнтацією. Вибір професії — один з головних життєвих виборів, який здійснює людина в юному віці. Він має велике значення як для самої людини, так і для суспільства. Вибір професії — це, по суті, вибір життєвого шляху, вибір долі.
  Робота з профорієнтації школярів повинна бути диференційованою, проводитися виходячи з особистісних особливостей учнів. З учнями, в яких склався професійний намір, що проявляється у виборі конкретної професії, доцільно проводити роботу із закріплення їх профнамірів шляхом поглиблення й розширення знань про обрану професію. Школярів, у яких менш виражені професійні наміри, що виявляється в коливаннях, зміні інтересів, необхідно широко знайомити із професіями, сферами людської діяльності, галузями економіки та ІТ.

Київський інститут Національної гвардії України 

Національний транспортний університет

bottom of page